Chceli by ste zvládnuť viac klientok, byť viac v kľude, mať pri práci čas aj na seba, ale stále sa vám to nedarí a neviete, kde robíte chybu? Prezradím vám svoje malé tajomstvá, ako to urobiť, aby išla práca lepšie od ruky. Sľubujem, že ak ich začnete dodržiavať, tak nikdy nebudete dopíjať svoju rannú kávu už úplne studenú po obede a budete spokojnejšie vy aj návštevníčky vášho salónu.
Hoci sa to na prvý pohľad nemusíte zdať, práca lash artistky je veľmi náročná. Dokonalé mihalnice sú otázkou šikovných rúk, mora trpezlivosti, ale aj vybavenia salónu, prostredia a organizácie práce.
K tomu, aby ste sa vy aj vaše klientky cítili skvele pritom stačí tak málo. Poradím vám, čo môžete hneď teraz zmeniť na spôsobe svojej práce, aby ste si ju uľahčila, ale zároveň, aby výsledky vašej práce boli stále oslnivé!
Než sa pustíte do práce…
-
Upracte si na príručnom stolíku
Mať vo veciach poriadok je základ! Na príručný stolík alebo vozík patria iba pomôcky, ktoré budete pri predlžovaní mihalníc potrebovať. Nič viac, nič menej!
Veci by mali byť zrovnané a každá by mala mať svoje miesto, kam ju po použití zase vrátite. Pomôcky na predlžovanie mihalníc na stolíku by mali byť pripravené na okamžité použitie, t. j. vydezinfikované pinzety, mihalnice v dĺžkach podľa lash mapy klientky atď.
Je nemysliteľné, že by sa na stolíku povaľovali použité lepiace pásky či iné odpadky po klientke, ktorej ste sa venovali predtým. To by rozhodne nebola dobrá vizitka.
-
Máte všetko na sklade?
Na konci každého dňa zbežne prejdite zásoby materiálu, ktoré máte k dispozícii a to, čo vám dochádza, hneď objednajte. Predídete tak tomu, že vám dôjde konkrétny typ mihalníc alebo lepidlo na mihalnice priamo pri práci. To je malér, ktorý sa nesmie stať!
Je lepšie byť pripravená ako prekvapená, preto by ste o aktuálnych zásobách mala mať dokonalý prehľad a nenechávať objednávku na poslednú chvíľu.
Nezabudnite tiež pravidelne kontrolovať exspiráciu lepidla a pomocných tekutín!
-
Karta klientky je vaša biblia
Mať pár stálych klientok a vedieť o nič všetko je na nezaplatenie. Keď ich ale začne pribúdať, informácie o ich preferenciách už v hlave iba tak neudržíte.
Od toho, aby ste vždy vedela po akých mihalniciach siahnuť, čo klientka má a nemá rada či ako často k vám chodí na doplnenie, je tu karta klientky.
Ešte predtým, než sa klientka dostaví, máte čas na to si prečítať, aké mihalnice si pripraviť a na čo si dať pozor. S klientkou potom vždy môžete prebrať rôzne úpravy a zmeny, ktoré je samozrejme nutné do karty tiež zapísať.
TIP z praxe: Rovnako ako je karta klientka dôležitá pre vás, je pre vašu klientku dôležitá dochádzková kartička. V nej nájde nielen termín ďalšej návštevy, ale predovšetkým najdôležitejšie pokyny na starostlivosť o umelé mihalnice.
Keď príde klientka…
-
Poučená klientka vie, ako vám uľahčí prácu
Aj napriek tomu, že väčšina prípravných úkonov pre hladký priebeh vašej práce leží na vašich bedrách, s malou časťou vám môžu pomôcť aj klientky. Pred každou návštevou požiadajte o spoluprácu a naučte klientky na to, že ak prídu pripravené, bude čas strávený vo vašom salóne príjemnejší a pohodovejší aj pre ne.
V prvom rade ich upozornite na to, nech približne 2 hodiny pred návštevou u vás nepijú nápoje s kofeínom a nejedia príliš sladké. Taktne tiež klientku pred samotnou aplikáciou mihalníc poproste, či by si nechcela odskočiť na WC. V priebehu samotného predlžovania mihalníc by cesta na záchod bola nielen veľkým zdržaním, ale klientka by ju musela zvládnuť poslepiačky a to určite ani jedna z vás nechce.
Ďalšou dôležitou vecou je, aby prišla na predĺženie mihalníc nenalíčená. Ak zabudne, dajte jej tampóny a micelárnu vodu alebo čistiacu penu a požiadajte ju, nech si oči a očné okolie poriadne odlíči. Takto je celý proces odlíčenia nielen pohodlnejší pre obidve strany, ale aj podstatne rýchlejší.
-
Nepreskakujte prípravu mihalníc!
Aj keď sa klientka sama dôkladne odlíči, je vždy potrebné mihalnice a ich okolie poriadne a precízne dočistiť. Verte mi, že sa vám investícia dostatočného času do tohto kroku naozaj oplatí. Akákoľvek mastnota, prach alebo pozostatky líčidiel totižto môžu spôsobiť, že lepidlo dostatočne nepriľne a naštvanú klientku s vypadanými mihalnicami budete mať na lehátku už za desať dní.
Dokonale očistené mihalnice sú základom pre perfektnú retenciu!
TIP z praxe: Príprava mihalníc by mala trvať 10 - 15 minút. V tejto fáze sa naozaj nevyplatí sa nikam ponáhľať!
Keď konečne začnete s aplikáciou mihalníc…
-
Používajte dvojité tejpovanie
Ak tejpovanie pri svojej práci ešte nepoužívate, potom ihneď začnite. Nielen, že vám uľahčí prácu, ale budete mať väčší prehľad a zbytočne sa vám pod ruky nebudú pliesť mihalnice, ktoré akurát nepotrebujete.
Pomocou transparentnej lepiacej pásky si ľahko rozdelíte mihalnice na jednotlivé vrstvy, ktoré potom budete osadzovať mihalnicami alebo vejárikmi.
Postup je jednoduchý. Jemne všetky mihalnice prichytíte pomocou lepiacej pásky k hornému viečku klientky a pomocou pinzety spod pásky vytiahnete mihalnice, ktoré budú tvoriť spodnú vrstvu. Na tieto mihalnice aplikujete umelé mihalnice a vrstvu nežne opäť prichytíte pomocou pásky ku gélovej podložke pod okom klientky. Postup opakujte aj pri ďalších dvoch vrstvách.
Pri osadzovaní mihalníc postupujte vždy od vonkajšieho alebo vnútorného kútika. Vždy urobte malú časť na jednom oku a potom hneď na druhom. Dosiahnete tak perfektnú symetriu.
-
Lash mapa nemôže chýbať!
Vhodná lash mapa je úplný základ! Nehanbite sa si do ruky vziať ťahák a jednotlivé dĺžky a zahnutie mihalníc si pokojne napíšte pomocou fixky na gélovú podložku k oku klientky.
Ak je u vás klientka prvýkrát, venujte pred zahájením predlžovania dostatočný čas dôkladnej konzultácii a typológii jej tváre. Podľa tvaru a posadenia očí spolu vyberte lash mapu, ktorá vyčaruje ten najkrajší pohľad.
-
Pokryte všetko, čo sa dá
Pri dôkladnej a starostlivej práci skúsenej lash artistky by ideálne ani jedna klientkina mihalnica nemala zostať bez osadenia mihalnicou alebo vejárikom. Naozaj si dajte záležať a snažte sa vychytať aj tie najmenšie mihalnice, ktoré má klientka k dispozícii a ktoré unesú umelú mihalnicu.
Vďaka takto hustému osadeniu bude vaša práca vyzerať vždy skvelo, klientka bude na 100 % spokojná s objemom a na doplnenie príde až po 4-6 týždňoch.
Ak má klientka svoje prírodné mihalnice husté, môžete si pomôcť malým trikom, ktorý ale vo výsledku prinesie rovnaký efekt. Mihalnice pomocou tejpovania rozdeľte na 3 vrstvy a na najhustejšie (100 % osadenie) aplikujte umelé mihalnice v spodnej vrstve (mihalnice, čo sú najbližšie spodnému viečku). Na strednú vrstvu aplikujte umelé mihalnice aspoň na 80 % mihalníc a v hornej vrstve vychytajte 60 % mihalníc.
-
Hotové vejáriky šetria čas aj nervy
Okolo vejárikov sa ešte donedávna tradovalo veľa mýtov, ale verím, že im už nikto neverí a väčšina lash artistiek ich už vzala na milosť.
Vejáriky od Lashes PRO sú tenké a ľahučké ako pierko a práca s nimi je veľmi jednoduchá. Ak ste ich ešte nevyskúšali, potom je práve teraz na čase. Určite mi potom dáte za pravdu, že s nimi dosiahnete perfektných výsledkov za zlomok času. Aplikácia mihalnice na mihalnicu či príprava vlastných „živých” vejárikov je zdĺhavá a nikdy nedocielite tak dokonale symetrického looku ako s hotovými vejárikmi.
-
Záverečná kontrola
Rovnako ako kvalitná príprava pred samotnou aplikáciou umelých mihalníc je potrebná aj dôkladná kontrola. Ako profesionálka by ste na ňu nikdy nemali zabudnúť!
K časovému oknu pre každú klientku si prihoďte 10-15 minút navyše, keď sa budete venovať tomu, že prekontrolujete pomocou zrkadla zo všetkých strán, či je výsledok vašej práce pekne symetrický, či ste pri osadzovaní nezabudla na nejakú mihalnicu alebo či nie sú nikde žiadne nevzhľadné zlepence.
To, že klientka bude odchádzať spokojná a s perfektnými mihalnicami, je nielen vaša vizitka, ale aj investícia do budúcnosti, a tej sa vyplatí venovať pár ušetrených minút navyše.
Teším sa na to, keď sa so mnou na Facebooku alebo na Instagrame podelíte o to, ako vám moje rady zmenili život.