Rozhodla som sa pozrieť sa s vami na zúbok jednému z najžiadanejších mihalnicových štýlov vôbec - cat eye styling! Poviem vám, aké zvoliť dĺžky aj kam ich osadiť, aby vaša klientka odchádzala so zvodným pohľadom divokej mačky. A či je tento štýl vhodný pre všetky typy očí? To sa dozviete v článku!
Ako vytvoriť lash mapu pre cat eye styling
Čo sú to lash mapy, na čo slúžia a ako sa približne tvoria, to je komplexná téma, ktorej som už preto venovala celý článok. Teraz naň tematicky naviažeme so stylingom, ktorý si stále častejšie prajú klientky v salónoch. Ak poznáte základy a teóriu, nebude pre vás návrh dokonalého cat eye (občas označovaný aj ako fox styling) žiadny problém. Stačí, keď budete postupovať podľa môjho návodu!
- Začnite tým, že si (stačí náznakom) vyznačíte 3 základné osy, od ktorých sa odvíja celá lash mapa.
- Prvá je vždy línia, ktorá pomyselne prechádza stredom oka, keď sa klientka pozerá priamo pred seba. Táto linka vám zaistí, že styling bude na oboch očiach symetrický.
- Druhá linka smeruje na vonkajší okraj oka.
- Tretia linka sa usadí medzi predchádzajúce dve (v strede).
- Teraz si vytvoríme „priehradku” s najdlhšou dĺžkou mihalníc (v tomto prípade 12 mm). Predstavte si, že priestor medzi druhou a treťou linkou rozdelíme napoly. Polovica bližšie k stredu oka bude patriť najdlhšej dĺžke (na obrázku vyznačené farbou).
- Zvyšnú polovicu (pri vonkajšom kútiku oka) vyplníme tromi rovnako veľkými „chlievmi”. Každý bude mapovať zostupne sa zmenšujúce dĺžky mihalníc (teda 11, 10 a 9 mm). V praxi tu pri aplikácii mihalníc vždy osadíte iba pár kúskov, to je ale presne to, čo chcete. Ak by ste v kútiku nechali najdlhšiu dĺžku, stiahla by vám oko dole a opticky ho zatvorila.
- Zbytok priestoru smerom k vnútornému kútiku oka si rozdeľte na 6 rovnako veľkých častí. Tam sa postupne dávajú dĺžky 11, 10, 9, 8, 7 a v kútiku oka 6 mm dlhé mihalnice. Nič ťažké, že?
Cat eye mihalnice sú trendy – hodia sa ale každému?
Krutá pravda, ktorú asi vaše klientky nebudú chcieť počuť je, že bohužiaľ nie. A hneď vám vysvetlím prečo!
Určite sa nejedna z vás stretla s tým, že klientka prišla s prianím mať ten sexy a zvodný look, ktorý nositeľke prepožičiava cat eye. Nanešťastie tento styling nerobí dobrotu pri očiach s poklesnutým vonkajším kútikom a problémové sú aj riedke, príliš jemné prírodné mihalnice. Oči potom cat eye styling opticky zmenšuje, uzatvára a línia mihalníc spadá pod úroveň kútiku očí, čo nie je správne. Namiesto zvodného pohľadu odchádza klientka s unaveným a prižmúreným pohľadom, aj keby bola vaša práca dokonalá.
Dá sa to nejak riešiť?
Na každý tvar očí sa nájde styling, ktorý mu bude čo najviac lichotiť. Môžete klientke vysvetliť, že by pre ňu bol vhodný iný štýl mihalníc, ale ak bude pevne rozhodnutá, že bez mačacích očí neopustí vaše ležadlo, namiesto cat eye – ktoré sa hodí ženám s vysokými vonkajšími kútikmi – vytvorte klientke squirell styling. 🤭 Správne urobená „veverička” sa „mačke” podobá, ale hodí sa aj tým, ktoré nemajú na zvodnú mačku ideálny tvar očí. Používa totižto kratšie dĺžky a najdlhšie z nich sú aplikované bližšie k stredu oka, takže styling nemá tendenciu oko opticky uzatvárať a sťahovať.
Na tomto ukážkovom porovnaní vidíte extrémny cat eye a štandardnú squirell lash mapu. Je tu pekne vidieť, prečo veverička nebude mať také tendencie sťahovať vonkajší kútik a pritom bude pôsobiť zvodne ako cat eye styling.
Moderné poňatie - Eyeliner effect
V posledných rokov je v predlžovaní mihalníc veľmi populárny trend zvaný eyeliner effect, teda efekt očnej linky. Má ku cat eye štýlovo blízko, ale je ešte uhrančivejší, pretože sa pri ňom využíva zakrivenie L (niekedy tiež M), ktoré naozaj dodáva oku dojem, že si nositeľka pri líčení namaľovala výraznú linku. A ja sa priznávam, že aj mňa samotnú fascinuje výsledný look. Obzvlášť, keď sa urobí naozaj dobre. :)
Čo myslíte, mala by som tomuto stylingu venovať vlastný článok? Napíšte mi na Instagram, veľmi ma zaujíma, či sa (a ako často) s cat eye alebo dokonca eyeliner efektom stretávate pri práci.